Andrej Lahučký

Vyštudoval som matematické gymnázium v Nitre v roku 2008 a aktuálne študujem matematiku aj na vysokej škole v kombinácií s "ekonómiou" a "informatikou". Mám rád ťažké úlohy z matematiky, rád sa zaujímam o nikdy nevyriešené úlohy alebo o úlohy, ktoré sa preukázateľne istým štýlom riešiť nedajú. Zbožňujem logiku a obhajujem jasnú formuláciu názorov.

Už zopár rokov sa zaujímam o investovanie na finančných trhoch, predovšetkým o obchodovanie na forexe s cudzími menami, zaujali ma aj komodity a v rámci nich najmä investičné kovy.

Nemám rád systém školstva, kde na spravenie skúšky sa stačí na skúšku dostaviť, prípadne prísť pekne oblečený na opravný termín. Nemám rád dlhy, súčasný finančný systém postavený na hosp. raste, ktorý je však niekoľko rokov, či desiatok rokov tlačený dlhom a novými bankovkami (či editovaním číšelok na BÚ), čo na obrovské počudovanie prestáva fungovať. Som proti väčšine druhov sociálnej podpory, možno aj proti všetkým. Čo už so mnou narobíte?

Rád čítam, napr. Miltona Friedmana či Dominika Dána.

 

Situácia však nabrala na obrátkach potom, čo Bundestag (nemecký parlament) prišiel so žiadosťou, aby bol vykonaný audit nemeckého zlata Bundesbankou.

Bundesbanka je tak v ťažkej pozícii – má vykonať audit niečoho čo tam nie je a dokonca to priviesť spať  do Nemecka.

 

Od septembra minulého roku môžeme vidieť, že cena striebra oscilovala v pomerne širokom pásme 26 - 37 USD za trójsku uncu. Výkyvy v cene boli značné.

Od leta tohto roku však cena prudšie vyrazila nahor, najmä pod vplyvom celesvetového QE a ...

 

Milí naši návštevníci a čitatelia. Rozhodli sme sa venovať jednému z Vás knihu od uznávaného obchodníka a psychológa A. Eldera v hodnote 27 EUR. Pravidlá sú totiž veľmi jednoduché a každý z Vás môže získať do záverečného žrebovania až tri hlasy.

 

Milí naši návštevníci a čitatelia. Rozhodli sme sa venovať jednému z Vás knihu od uznávaného obchodníka a psychológa A. Eldera v hodnote 27 EUR. Z obrázku, kde môžete vidieť pravidlá súťaže, vyplýva, že vyhrať môže naozaj každý. Pravidlá sú totiž veľmi jednoduché a každý z Vás ...

Stránky