Práca so stop-lossom

0
95
Umenie tradingu nespočíva len v tom ako zarobiť, ale zároveň aj ako stratiť čo najmenej pokial obchod nevyjde podľa predpokladu.

1. septembra 2011 o 16.00 vyšla správa ISM Manufacturing PMI index, ktorý meria stav výrobného sektora v USA. Táto správa vyšla lepšie ako sa očakávalo, preto trhy prudko reagovali. Na zlepšenie stavu USA priemyslu reagoval dolár prudkým rastom. Tento fundament určil smer trendu EUR/USD nadol.

Identifikovali sme high-probability setup na predaj EUR/USD oblasti rezistencie do smeru trendu (screen 1).

Vstúpili sme do pozície short s pomerne nízkym stop-lossom.

Po našom vstupe trh zareagoval predajnými tlakmi, ako sme očakávali. Ak bude náš predpoklad správny, trh by mal pokračovať nadol, ako sa postupne budú zapájať ďalší selleri.
Stop-loss preto umiestnime nad high následnej sviečky. Teraz je naše riziko minimálne a to 3 ticky. Ak sa cena vráti nahor nad náš vstup, náš predpoklad je zrejme nesprávny a do trhu sa nezapojilo dostatočné množstvo predávajúcich.
Nakoniec sme vystúpili na nízkom stop-losse. Zbytočne by sme držali pôvodný stop-loss, keď vieme presne s akým predpokladom sme do trhu vstúpili a aký vývoj sme očakávali. Takto je strata minimálna.