Pasca indikátorov a zlá analýza

0
438

Mnoho neskúsených traderov sa chytá po tejto pasce  zas a znova. Indikátory dávajú signál na vstup, cena ide požadovaným smerom, čo dodá odvahu na vstup. Pohyb vyzerá potvrdený, nie je čoho sa obávať. Po vstupe sa vśak zrazu trh úplne otočí a trader je okamžite v strate. Ako je to možné, veď v analýze pred obchodom všetko sedelo, pohyb bol potvrdený, signály boli platné.

Áno, až na jednu vec – celkový pohľad na situáciu na trhu vychádzal z úplne zlých predpokladov.

V nasledujúcich screenshotoch vám prináśame 2 ilustračné pohľady na tú istú situáciu.

Prvá je analýza tradera, ktorý obchoduje podla indikátorov a cez túto optiku vidí dianie na trhu. V backtestoch mu vyšli krásne výsledky, preto neváha zobrať signál, ktorý mu systém vygeneruje. Často po vstupe do obchodu býva jeho pozícia okamžite v strate. Na to aby to ustál potrebuje často vysoké stop-lossy, ktoré chytá dosť často. Nechápe čo robí nesprávne

Druhý trader vníma celkový kontext trhu, identifikuje trend a hľadá vstup len do smeru trendu. Sústreďuje sa na vstupy, pri ktorých stačí veľmi nízky stop-loss. Po vstupe do trhu sú jeho pozície často okamžite v zisku. Stop-lossov sa vobec neobáva, lebo vie že sú nízke, a može ich kludne chytiť viac za sebou.

  1. Trader

2. Trader