Vstup proti strácajúcej mase

0
65

Vo štvrtok 8.9.2011 o 19.30 mal Ben Bernanke prejav k monetárnej politike amerického FEDu. Táto udalosť je obchodníkmi ostro sledovaná, lebo má vplyv na vývoj na trhoch. Na dnešnej ukážke sa pozrieme na situáciu na trhu EUR/USD.  Krátko po začiatku Bernankeho prejavu reagoval EUR/USD prudkým prepadom a pokračoval v poklese. Tento pohyb bol vyvolaný fundamentom.  Trh vytvoril niekoľko nových miním a potom priamu korekciu do oblasti rezistencie a swing high 1,3900 (Čo je zároveň aj okrúhle číslo – viď screen 1).

Položme si teraz otázku? Chceli by ste nakupovať breakout nahor, v kontexte downtrendu vyvolaného fundamentom a na úrovni rezistu a swing high? A to všetko po tom čo trh už urobil 30 tickový pohyb nahor jedným smerom?

My jednoznačne NIE !  Long na tejto úrovni (1.3902) je vysoko rizikový amatérsky vstup!
Ovela vyššia je pravdepodobnosť, že breakout zlyhá a trh bude pokračovať v smere etablovaného trendu nadol.  Preto vstupujeme short. Na tento vstup nám stačí veľmi nízky stop-loss, ktorý nás dostane von pokiaľ obchod nebude fungovať. Ide preto o nízko rizikový vstup s tým, že pravdepodobnosť je na našej strane.  Zisk vyberáme postupne, prvú časť fixným targetom a druhú časť keď trh odmietol ísť našim smerom (screen 2).