13.12.2011 – Denné obchody

0
45

Väčšina dňa sa niesla v duchu konsolidácie a nesmerových pohybov. Trh tak neposkytoval žiadne zaujímavé príležitosti zarobiť. Až okolo obed trh breakol nad konsolidačné pásmo a vytváral tak potenciál pre pekný trendový pohyb. Ten sa však ako rýchlo začal, tak aj skončil a opäť sa trh vrátil do pôvodného nesmerového pásma.

Konsolidačný pohyb neposkytuje najlepšie príležitosti na obchody

Vzniknuté momentum nahor však naskytlo jednu príležitosť na obchod – nákup EURUSD @ 1,3196 long. Obchod sa nevyvíjal podľa očakávani – okamžite ma prepálil o pár tickov nižšie bez akýchkoľvek známok odporu, preto som zhodnotil, že to nie je to pravé, čo som od obchodu očakávala. Profit som nebol ochotný znižovať, ale riziko som obmedzil na max. 60% pôvodného plného stoplossu. V zápätí ma tam aj vyhodilo a bol som von z obchodu s malou limitovanou stratou.

Manažment a obmedzenie rizika sa ukázalo ako dobré rozhodnutie, pretože v zápätí by ma vyhodilo aj na plnom stoplosse. Takto sa ušetrilo aspoň 40% straty. A ako už viete, malá manažovaná strata v obchode, ktorý sa nevyvíja podľa očakávaní, je dobrá strata.

Nákup EURUSD @ 1,3196 long
Exekúcia obchodov

Celkový denný výsledok: -273,50 USD na 5 kontratkoch.