23.3.2012 Denné obchody

0
71

Ráno o 9:00 zapínam platformu s tým, že mám ešte 30 minút kľudu na analýzu situácie na kľúčových trhoch ako EURUSD, ESko, WTI ropa. Eurodolár od rána nabehol s peknou volatilitou a po najbližšie významné úrovne daily rezistencií bolo ešte cez 50 tickov, tak mi zasvietila kontrolka, že po ceste nahor by pri troške šťastia trh mohol poskytnúť nejakú zľavnenú cenu na nákup a šancu na rýchly deal.

Trhový kontext počas dňa

Veľmi dlho som čakať nemusel a dostal som to, na čo som sa od rána pripravoval. Peknú veľkoobchodnú cenu na nákup v rastovom trhu. To som ešte nevedel, že tá „zľava“ bude oveľa väčšia…

Obchod: Nákup EURUSD @ 1.3279 o 10:23

Nákup EURUSD na cene 1,3279

Rýchlovka ako väčšina mojich obchodov. Za minútu som z obchodu vonku, tentokrát s plnou stratou. Keď už „lúza“ tak to lepšie znášam štýlom „rýchla smrť“ bez toho, aby ma trh predtým 10 minút naťahoval.

Exekúcia obchodu

Viac príležitostí trh podľa našich pravidiel neposkytol a tak sme nedostali šancu znížiť dnešnú stratu. Nuž, na trhu nie sú každý deň vianoce a reálne treba počítať aj s tým, že takýchto dní môže príst kľudne aj niekoľko po sebe. A v podstate ani nie je otázka, či takáto smolná séria príde, alebo iba kedy príde. Vtedy sa bude konať malý test sebadôvery a disciplíny, ale ak to konzistentne uhráte podľa svojich zásad, vyjdete aj z podobne náročnej situácie zocelení a psychicky odolnejší ako predtým.

Je piatok poobede a cítim, že je najvyšší čas skoncovať s grafmi. Náladu mi už trh spravil doobeda a tak idem radšej pokosiť trávu prvýkrát tento rok. Pekný víkend všetkým 🙂

Celkový výsledok: -645,40 USD = -1,84% účtu