17.10.2011 – Denné obchody

0
27

Dnešný obchodný deň na eure bol pomerne zvratový a mnoho stredno a dlhodobejších obchodníkov utrpelo väčšie straty.. Doobeda do 11.00 sa trh správal konsolidačne-longovo s potenciálnym break-outom cez okrúhlu hranicu 1.3900. Tento break sa nepotvrdil a euro sa prudko otočilo smerom nadol. Nakoľko sme stále v longu na vyšších timeframoch, musel som byť trpezlivý a počkať si na správny vstup do shortu.  Situáciu vykresľuje screen nižšie:

Zlyhanie breaku nahor spôsobilo prudkú otočku trendu nadol

Pre bezpečný vstup je dôležité vnímať trh v celkovom kontexte a mať prehľad o stave všetkých timeframeov. Na obrázku nižšie je môj vstup do shortu. Obchod skončil na stop-losse.

Vstup do shortu na cene @1.3832

V priebehu dňa som identifikoval ešte jeden trade do shortu. Po prelomení supportu na 1m timeframe som vstúpil do shortu na korekcii. Keďže išlo o menšiu korekciu, prispôsobil som tomu aj menší stop-loss aj profit. Obchod skončil profitom.

Vstup do shortu na cene @1.3754
výpis dnešných obchodov

Dnešný deň hodnotím neutrálne – niečo vyšlo, niečo nie, taký slabší deň. Podstatné je, že všetky obchody boli disciplinovane zmanažované a napriek tomu, že sa nedarilo, deň skončil len v malej „negatívnej nule“. Bezpečnosť nášho systému spočiva v tom, že nás udržiava v intervale nízkej volatility smerom do drawdownu v prípadoch, keď sa nedarí, čo je jeden z kľúčových faktorov bezpečných ziskových systémov.

Celková strata = -38 USD