14.10.2011 – Denné obchody

0
23

Eurodolár bol po väčšinu dňa v konsolidácii a držal sa pod významnou rezistenciou 1,3810-1,3820, ako je znázornené nižšie. V takejto situácii trh neposkytuje bezpečné obchodné príležitostí pri nízkom riziku. Je to zóna, v ktorej sa odohráva vojna o budúci smer trhu a najlepší obchodníci sa tejto zóne s nadhľadom vyhnú a počkajú si na víťaza – tzn. jasné vyprofilovanie smeru trhu a budú obchodovať v jeho smere.

EURUSD – Konsolidácia počas dňa a poobedný break nahor

Až poobede po 15:15, začiatkom americkej seansy jasne breakol pri veľkých objemoch nahor, vymanil sa z konsolidačného pásma a jasne ukázal svoju  rozhodnosť tlačiť smerom nahor. Vtedy nastal náš čas a začal som trh pozorne sledovať a hľadať príležitosť na vstup do longu. Trh mal však veľmi silné momentum a nebol schopný robiť väčšie korekcie – čo len potvrdzuje, že býci majú výraznú prevahu.

Vstup do longu @ 1.3855 a okamžitý profit

 

O 15:30 som nakoniec vstúpil do longu na vopred určenej úrovni na cene 1,3855 podľa našej obchodnej stratégie. Nakoľko bol trend už v krátkodobom časovom rámci v pokročilej fáze, vyberal som bezpečne rýchly istý zisk, ktorý trh aj veľmi rýchlo dal. Obchod je ukážkou toho, koľko trpezlivosti si vyžaduje profesionálny ziskový trading – na obchodnú príležitosť som čakal od rána a prišla až neskoro poobede.

Pri dobrom obchodnom systéme a správnom porozumení trhu sú:

  • trpezlivosť– tzn. počkať si na tie najlepšie obchodné príležitosti,
  • disciplína – tzn. konať konzistentne podľa pravidiel svojho obchodného systému,
  • a rozhodnosť – tzn. neváhať a zobchodovať príležitosť, keď sa objaví,

tie najdôležitejšie vlastnosti, za ktoré Vás trh odmení. Všetko potrebné pre Váš úspech na burze máte na grafe. Kľúčom k tomuto úspechu je však bezpečný obchodný systém, ktorý Vám umožní správne čítať trh a objektívne vyhodnocovať situáciu na trhu.

Celkový výsledok :  + 187,50 USD