20.10.2011 – Denné obchody

0
40

Dnešný deň na EURUSD je vzorovou ukážkou toho, ako sú v dnešných časoch trhy extrémne volatilné a nevyspytateľné. Akýkoľvek trend sa dokáže prudko otočiť, znegovať celý predchádzajúci pohyb a celý trh naberie v priebehu krátkej chvíle zachváti úplne opačný smer. Analytici môžu predpovedať čokoľvek a o krátku chvíľu môže byť všetko úplne inak. Preto sa treba spoliehať iba na vlastný rozum a riadiť na 100% dodržiavať diciplínu v rámci pravidiel svojho obchodného systému.

Enormná denná volatilita a smerové zvraty na trhu EURUSD

Preto naša osvedčená obchodná filozofia je nehádať smer trhu a neriskovať na svoju prognózu vysoký stoploss. My daytraderi a krátkodobí špekulanti, potrebujeme miesto hádania smeru správne zanalyzovať reálnu situáciu na trhu,  podľa nášho obchodného systému nájsť vhodnú úroveň na vstup do obchodu s primeraným rizikom (stoplossom) a v krátkom časovom intervale zarobiť a ísť z trhu von.

Pripájam svoje 2 denné obchody:

obchod č.1

EURUSD sa prudko prepadol o viac ako 100 tickov – čo je úžasná priležitosť zarobiť pre denných obchodníkov na shortoch. Takýto pohyb sa len tak neotočí a predaj na výhodnej cene je obchod s vysokou pravdepodobnosťou úspechu. Určiť však správne bezpečnú vstupnú cenu na predaj pri malo riziku je vecou pravidiel obchodného systému. Ten náš určil ako predajnú cenu @ 1.3768 sell. Trh nás v krátkom čase vypol na vopred stanovenom profite @ 1.3763.

obchod č.2
Ninja trader výpis

Opätovný prepad trhu do nových miním, naviac pri výrazne zvýšených objemoch naskytol jedinečnú príležitosť na predaj. Otázkou samozrejme ostaváva – na akej cene predať? Náš obchodný systém určil bezpečnu vstupnú uroveň na cene @ 1.3751. Trh nás odmenil okamžitým profitom, takže do 1 minúty sme boli vonku s bezpečných rýchlym profitom. Z takýchto obchodov má veru človek radosť 🙂

Celkový denný zisk = 162.5 USD na 3 cts