19.3.2012 Denné obchody

0
113
Po otvorení amerických trhov (tento týždeň o hodinu skôr o 14:30 kvôli časovému posunu medzi US a EU) sa trhy prudko rozbehli nahor. Zaujímavá príležitosť na nákup sa vyprofilovala na akciovom indexe Russell 2000 (ticker TF 06/12) po tom, ako trh prelomil v priebehu pár minút dve dlhodobé denné maximá.
Nakúpili sme preto na veľkoobchodnej cene 828,8 s predpokladom ďaľšieho rastu.
Nákup Russell 2000 na cene 828,8
Nákup akciového indexu Russell 2000 na cene 828,8
Exekúcia obchodu

Obchod sa nevyvíjal podľa nášho očakávania. Mali sme vopred stanovenú hranicu na potenciálny drawdown na cene, ktorá v prípade pozitívneho vývoja nemala byť vôbec dosiahnutá. Keďže ju trh dosiahol prudko a vo veľmi krátkom čase, bolo nutné tento deal bezodkladne zabaliť. Obozretný výstup sa nakoniec ukázal ako „relatívne“ lacné riešenie, nakoľko trh si to ťahal do protismeru ešte 3x ďalej za našim stoplossom a je absolútne neprípustné vystavovať obchodný účet väčšiemu riziku, ako je pre daný obchod nutné.

Obchod sa nakoniec aj otočil do zisku, to je však irelevantné, pretože určite neplánujeme čakať a modliť sa, kým sa obchod obráti našim smerom. Akceptujeme, že trh ide proti nám a vystupujeme s malou limitovanou stratou, na ktorú dokážeme v bežných podmienkach na trhu zarobiť.

Nenechať sa trhom zmiesť vysokými stratami je jediný prístup, ktorý vás dokáže udržať v tradingu bezpečne a dlhodobo.


Veľmi podobný setup ako na predcházajúcom Russelli 2000 ponúklo poobede aj euro. V jasne rastovom trhu sme využili príležitosť na zľavnený nákup na cene 1,3251 stanovenej podľa pravidiel nášho obchodného systému.

Nákup EURUSD na cene 1,3251
Nákup EURUSD 1,3251
Exekúcia obchodu
Šťastlivé plnenie presne na tick sme dostali na vstupe na cene 1,3251. Naopak kľúčový kúsok šťastia nám chýbal na strane profitu – trh prišiel na tick presne na náš zisk na cene 1,3256.  Zobchodovalo sa tam tak málo kontraktov, že nevyplnilo všetky limitné objednávky a náš profit na cene 1,3256 nenašiel protistranu a tak nebol exekuovaný.
Vyznávame zásadu, že zo ziskového obchodu sa už strata nerobí. Pokryli sme preto náklady obchodu a dobrovoľne vystupujeme so zvyškom pozície von za nulu.
Trh vyskúša všetky situácie, ktorými tradera môže rozhodiť. Je nutné si ale zachovať chladnú hlavu, pretože toto k tradingu nevyhnutne patrí a bude sa to opakovať stále. Treba byť na to dopredu pripravený a jednať konzistentne za všetkých podmienok.

 

Celkový výsledok dňa: -411.72 USD  = -1,18% účtu