17.01.2012 – Denné obchody

0
44

Dnes trh poskytol jednu peknú príležitosť na nákup EURUSD, ktorá podľa našich kritérií spĺňala pravidlá bezpečného obchodu s vysokou šancou na úspech. Pri sledovaní negatívnych komentárov ratingovej agentúry Fitch, že Grécko v najbližších mesiacoch zbankrotuje som nemal veľa chutí nakupovať eurodolár, racionálne som však vedel, že ide o dobrý setup a celkový sentiment doobedňajšieho obchodovania bol jasne rastový. Trh by tak nemal priamo preletieť mojou nákupnou cenou nadol bez toho, aby kládol aspoň nejaký odpor.

Nákup EURUSD @ 1,2746 o 14:54

Nákup 6 kontraktov EURUSD na cene 1,2746 o 14:54.
Obchod skončil pozitívne v zisku, ale bolo to pomerne tesný výsledok. Prvé 2 kontrakty nás trh vyhodil na pozitívnej nule za +1 tick, čím sme v momente prišli o tretinu zisku, ale s troškou šťastia vyplnilo zvyšné 4 kontrakty na prednastavenom profite.

Pri zatváraní obchodu som sa naviac preklepol a miesto predaja 6 kontraktov, som ich predal 7, čím som sa dostal nevedome do shortovej pozície na 1 kontrakte. Stalo sa to akýmsi nedopatrením a spätne už nedokážem ani reprodukovať, kde sa stala chyba. Našťastie som si to pri kontrole všimol a okamžite som vyflatoval neplánovanú shortovú pozíciu von za nulu.

Tento traderský preklep ma tak nakoniec stál iba -4,70 USD za komisie, ale stále mi to pripomína, že sme len ľudia a robíme niekedy chyby. Treba byť preto veľmi opatrný a dôsledný pri zadávaní objednávok do trhu a pri ukončení obchodu si vždy ešte raz prekontrolujte, či sú vaše pozície aj skutočne zatvorené!

Je to veľmi dôležité pravidlo, ktoré vás pri dlhodobom tradingu raz bezpečne ochráni od možných fatálnych dôsledkov plynúcich z pozície, ktorú ste omylom alebo nevedome otvorili a teda pravdepodobne nebude chránená žiadnym stoplossom, čo je absolútne najpodstatnejší nástroj tradera na ochranu kapitálu.

Exekúcia obchodu

Celkový výsledok dňa: +229,60 USD na 7 kontraktoch.