11.01.2012 – Denné obchody

0
26

Doobedňajšie obchodovanie sa vlieklo v pomalom konsolidačnom tempe. Absencia významných fundamentov len podporovala malátnosť trhu. V takomto prostredí je vhodnejšie nájsť si inú robotu ako hľadať vstupy do trhu a trpezlivo si počkať na lepšie obchodné podmienky.

Čerstvý stimul na trhu nečakane priniesla ratingová agentúra Fitch, ktorá sa negatívne vyjadrila na adresu ECB (Európska centrálna banka), že by mala robiť oveľa viac na to, aby odvrátila kolaps eura. Správou bolo zasiahnutých množstvo obchodníkov, o čom svedčí výrazný nárast objemov počas prudkého momentového prepadu a tento faktor len podporuje spoľahlivosť shortového sentimentu na trhu.

A toto je moment, na ktorí profesionálni obchodníci celý čas čakajú. Doteraz bola na mieste trpezlivosť a voľba vzdať sa obchodovania, ale čerstvá volatilita podporená významným fundamentom prináša príležitosť a to je čas, kedy treba začať obchodovať a hľadať bezpečné vstupy na predaj.

Situácia a kontext na trhu

Obchod
Jeden dobrý vstup, podľa zásad nášho obchodného systému, trh poskytol:

EURUSD short @ 1,2707 o 13:15:59

Vstúpili sme na predaj so 6 kontraktami, ale iba prvé 2 kontrakty nám vyplnilo na cene 1,2703. Ostávajúce 4 kontrakty mali nastavený profit len o pip nižšie na cene 1,2702, kde trh aj presne došiel, ale zobchodovalo sa tam tak málo kontraktov, že nevyplnilo všetky limitné objednávky a ani nás..

Obchod tak skončil za „pozitívnu nulu“, ale manažment bol presne podľa plánu a tým pádom je to v poriadku. Človeka to napriek tomu tak trošku ľudsky zamrzí, keď trh príde na tick po jeho profit a nevyberie ho tam, ale z profesionálneho hľadiska je všetko tak, ako malo byť a niet čo ľutovať.

Predaj EURUSD @ 1,2707
Exekúcia obchodu na burze

Ak sa chce človek tradingom profesionálne živiť, musí sa naučiť zvládať tieto hraničné situácie s absolútnym pokojom a nadhľadom. Raz totiž trh kúsok šťastia dopraje, inokedy zoberie, ale to nie je to podstatné, čo v tradingu zaváži. U konzistentného obchodníka sa miera šťastia pokráti s dávkou smoly, ktorá ho postretne a to čo ostane sú jeho čisté schopnosti ako tradera.

Celkový výsledok dňa: +71,80 USD na 6 kontraktoch.