06.01.2012 – Denné obchody

0
38

Dnes očakáva trh významnú správy ohľadne zamestnanosti v americkej ekonomike Nonfarm Payrolls. Doobedňajšie obchodovanie je pomerne konsolidačné a je vhodné vyhnúť sa akýmkoľvek obchodom až do výsledku správy a počkať si na vyprofilovanie smeru na trhu.

Konsolidácia pred očakávanou správou Nonfarm Payrolls
Po výsledku správy sa trh prepadol prudko nadol, ale podobné volatilné pohyby sú bežné pri takto významných fundamentoch. Úvodný pohyb priamo po správe ešte nemusí znamenať finálny smer trhu. Netreba sa tak nechať nalákať chaotickými a často falošnými pohybmi trhu tesne po správe a odporúčam počkaťsi na potvrdenie smeru a finálne vyprofilovanie smeru na trhu.
1. prepad trhu priamo po správe som nepovažoval vhodný na obchodovanie. Bežne dochádza k falošným pohybom, ktoré sú následne prudko znegované do opačného smeru.
2. prepad trhu už môžme považovať za potvrdenie smeru nadol a toto je príležitosť, kedy je treba hľadaťzaujímavé úrovne na predaj. Až teraz nastal správny čas pre bezpečné obchodovanie.
Analýza situácie po výsledku správy z pohľadu obchodníka

Prvý obchod dňa
Trh poskytol jednu peknú príležitosť na predaj EURUSD @ 1,2757 short o 14:49. Vybralo nás tesne na poslednom ticku – našťastie tam bolo zobchodovaných dostatok kontraktov a vybralo limitné objednávky všetkých obchodníkov, ktorí mali vopred nastavené príkazy.

Obchod EURUSD sell @ 1,2757
Exekúcia obchodu
Nasledovných 5 očakávaných vstupov
V priebehu ďaľšieho cenového prepadu som očakával ďaľších 5 vstupov, ktoré som podľa zásad nášho obchodného systému považoval za bezpečné s vysokou pravdepodobnosťou úspešnosti. Viackrát nás tesne nevybralo o pár tickov, ale s tým sa nedá nič robiť.
Ďaľších 5 očakávaných vstupov
Celkovo hodnotím deň ako pozitívny a mohol byť ešte o kúsok lepší, ak by nás trh vyplnil na ďaľších očakávaných  vstupoch, ale to je bežná súčasť tradingu a treba to brať s trpezlivosťou a nič neľutovať. Všetky obchody podľa zásad systému sme brali konzistentne, disciplína dodržaná na 100% a to je podstatné na ceste k dlhodobému a udržateľnému úspechu v tomto biznise.
Celkový výsledok dňa: +264 USD na 5 kontraktoch.