02.02.2012 – Denné obchody

0
47

Bežná technická volatilita vzniknutá naliatím likvidity do trhov otvorením európskej burzy o 9:00 vyústila do prudkého prepadu trhov. Následné pokračovanie downtrendu potvrdilo spoľahlivé a bezpečné prostredie pre predaje na veľkoobchodných cenách – avšak z dlhoročných skúsenosti nehľadám vstupy do trhu, v ktorom smer a volatilita boli vytvorené otvorením európskej burzy. Následné pohyby sú veľmi často iracionálne, nepredvídateľné a chaotické, i keď dnešný deň sa choval „slušne a usporiadane“.

O 11:05 nám trh poskytol peknú obchodnú príležitosť na predaj, ktorá spĺňala všetky kritéria a pravidlá obchodného systému (popis nižšie).

Nepredvídateľná divočina
A samozrejme, čo by to bol za deň na trhoch, keby nás nepostretlo niečo absolútne neočakávané. Trh sa prudko utrhol 70 tickov nahor za 1 minútu. Nepredvídateľná volatilita spôsobená údajne vyjadrením Merkelovej & Sarkózyho podľa Bloombergu, neskôr sa Čína nechala počuť, že zvažuje participáciu na EFSF a ESM. Je ťažké sa dopátrať, čo bolo skutočný spúštačom volatility.

Doobedňajšia situácia na trhoch

Obchod
Trh poskytol jednu peknú obchodnú príležitosť. Tento setup s vysokou pravdepodobnosťou úspechu nazývam „znegovanie 5-min trendového momenta“. Podľa plánu obchod spĺňal všetky náležitosti, zadali sme teda objednávku EURUSD @ 1.3159 SHORT O 11:05. Obchod vyšiel podľa očakávaní, a do 1,5 minúty  sme boli von so ziskom +379,60 dolárov.

Obchod – EURUSD @ 1,3159 short o 11:05
Exekúcia obchodu na burze

Je to len zaslúžená odmena za hodiny trpezlivosti a čakania na tie najlepšie a bezpečné obchody. A ďaľší obchod, môže byť kľudne strata, teda sa netreba veľmi tešiť zo ziskov, inak budete aj veľmi smutní zo strát, čo by len svedčilo o psychickej labilite človeka. Trading je práca o manažmente rizika, čo je z podstaty stresujúce povolanie.

Jediný spôsob, ako sa dlhodobo udržať v tomtom biznise, je vytrénovať svoju myseľ tak, aby na riziká spojené s disciplinovaným obchodovaním nereagovala emočne. Treba to brať ako prácu. Na vrchole rebríčka sa udržia len tí, ktorý si pri tradingu zachovajú pokojný, racionálny a konzistentný postoj.

Celkový výsledok dňa: +379,60 USD na 7 kontraktoch.