23.02.2012 – Denné obchody

0
39

Pekný obchodný deň, ktorý ponúkol sériu vzorových obchodných príležitostí, ktoré sa dali zahrať pri minimálnom riziku. Obchody to boli tak pekné, že väčšia časť z nich ušla o malý kúsok skôr, ako nás nabralo do dealu 🙂

Obchod: EURUSD nákup 1,3325 o 10:57

Obchod – Nákup EURUSD na cene 1,3325
Exekúcia obchodu

Plne validný nákup v rastovom trhu na zľavnenej cene 1,3325, ktorý spĺňal všetky zásady nášho obchodného systému. Dostali sme šťastlivé plnenie presne na tick vstupe, avšak smolné plnenie na výstupe – chýbal 1 tick do plného profitu, tak sme museli vystúpiť za menší 1/3 zisk.

Ešte krajšiu obchodnú príležitosť trh ponúkol hneď o 2 minúty neskôr:

Prvá nevyplnená príležitosť: EURUSD nákup 1,3316 o 11:02

EURUSD nákup 1,3316 – prvá nevyplnená príležitosť

Chýbal 1 tick, aby nás nabralo do obchodu. Dalo by to okamžitý zisk. To je proste hráčska smola, ktorá patrí k tradingu a netreba nad tým moc laborovať, pretože podobné situácie sa vyskytujú prakticky denne.

Ďaľší pekný obchod v zdravo volatilnom trhu nenechal na seba dlho čakať – o 17 minút trh poskytol ďaľšiu peknú príležitosť…

Druhá nevyplnená príležitosť: EURUSD nákup 1,3304 o 11:19

EURUSD nákup 1,3304 – druhá nevyplnená príležitosť

Aby toho nebolo na jedeň deň málo, tak to isté znova – krásny vstup, 100% podľa pravidiel – čistý setup s vysokou pravdepodobnosťou úspechu a 1 tick pred  vstupom sa trh zvrtol a ušiel do zisku. No nič, stáva sa.

Môžete čakať akokoľvek dopredu, bežne sa bude diať to, že trh sa otočí o kúsok skôr pred vašim vstupom. Na trhu sú hráči, ktorý rovnako identifikujú vynikajúci obchodný setup a vstupujú agresívnejšie a skôr. Nedá sa s tým prakticky nič rozumné urobiť. Najlepšie je to hodiť za hlavu, neplakať za ujdeným ziskom a sústrediť sa na ďaľší dobrý obchod.

Rovnako podstatnou vecou, ktoré je potrebné v tradingu akceptovať je časová nevyváženosť v distribúcii obchodných príležitostí a možného zárobku. Bežne sú ľudia zvyknutí z práce na to, že postupne odvádzajú nejakú činnosť a na konci mesiaca dostanú odmenu. V tradingu však žiadna práca, na ktorej by ste priebežne mohli pracovať neexistuje. Samozrejme, môžete sa vzdelávať a pracovať na svojom zlepšovaní, ale čo sa týka reálneho obchodovania, tak častokrát nie je čo obchodovať.

Prácou tradera je neustále monitorovať trh a trpezlivo vyčkať na dobrú príležitosť. A keď to príde, nezaváhať. Potreba prepínať medzi režimom aktivity a zdržanlivosti spôsobuje mnohým ľuďom problémy, nakoľko v práci i podnikaní je proaktívne chovanie cenené a vedie k dobým výsledkom. V tradingu to však nie je filozofia, ktorá by viedla k dlhodobému a konzistentnému úspechu.

Celkový výsledok dňa: +117,10 USD na 7 kontraktoch.