11.10.2011 – Denné obchody

0
34

Dnes krátko po 10.30 sa euro rozbehlo do downtrendu, trh urobil približne 60 tickový pohyb jedným smerom, ktorý som považoval za spoľahlivý signál shortového trhu na 1-minútovom timeframe. Môj vstup bol na relatívne „veľkoobchodnej“ cene – 30 tickovej korekcií. Po vstupe sa však trh nesprával podľa mojich očakávaní a rozhodné shortové tlaky sa neprejavili. Z toho dôvodu som po 2 nerozhodných sviečkach dobrovoľne vystúpil z obchodu tak, aby som pokryl náklady za +1 tick.

prvý obchod dňa za +1 tick

Obchod som manažoval agresívnejšie (tzn. rýchlejšie som uťahoval riziko), lebo prudký výbeh nahor mohol byť spôsobený neočakávaným fundamentom a ak nezaraguje do shortu v krátkom čase, šanca na úspech sa znižuje. Preto som trhu nechal kratší čas na to aby ukázal, či má silu ísť presadiť svoje predajné tlaky, a keď sa po pár minútach neobjavili, radšej som z obchodu dobrovoľne vystúpil. Absenciou predajných tlakov sa totiž zvyšovala šanca na malý break do longu. Trh sa nakoniec predsa len pretlačil späť nadol, ale trvalo mu to dlhší čas ako som bol ochotný riskovaťpri danom stoplosse.

druhý obchod dňa za -7 tickov

Druhý obchod dňa dopadol miernou stratou -7 tickov. Trh sa po vstupe okamžite utrhol nahor proti mojej pozícií a vyhodilo ma na stop-losse. Nebol som ochotný riskovať viac kvôli nepredvídateľnej volatilite spôsobenej hlasovaním v Národnej rade SR ohľadne schválenia eurovalu.

 

Celkový výsledok dňa = -225 USD