12.10.2011 – Nevyplnená obchodná príležitosť

0
25

Od začiatku dňa sa EURUSD tlačil dohora – možno trošku prekvapivý risk-on sentiment po včerajšom zlyhaní a nepodporení eurovalu Národnou radou SR. To však len ukazuje to, ako je trh ťažko predvídateľný a zložitý mechanizmus, ktorý je ovplyvňovaný fundamentami, technikou, ekonomikou a psychológiou masy.

Finančným analytikom zväčša nerobí problém nájsť si dôvody pre  akýkoľvek pohyb spätne do histórie. Najlepším odrazom reality je ale trh sám a keď trh ide hore – tak treba zarobiť na longoch, keď sa ide dole, tak zarobiť na shortoch. Nie je preto kľúčové hľadať príčiny trhových pohybov, čo platí obzvlášť u daytraderov, ale hľadať obchodné príležitosti, ktoré trh ponúka tým, ktorí ich vedia rozoznať. Našou filozofiou je nehádať dlhodobejšie smer trhu, pretože trh je zo svojej podstaty stavaný na to, aby to, čo je zrejmé všetkým zlyhávalo. Prevažná masa účastníkov trhu z podstaty fungovania trhu nemôže na trhu konzistentne zarábať.
Doobedie bolo z nášho pohľadu na EURUSD úplne jasné – trh sa rozbehol prudko dohora a javil všetky známky spoľahlivosti a sily nákupcov, podľa pravidiel nášho obchodného systému. Hľadali sme preto bezpečnú vstupnú úroveň na nákup, ktorý bude spĺňať náležité kritériá ako je vopred limitované riziko a dostatočný potenciál na zisk. Takým obchodom bol nákup EURUSD long @ 1,3779. Vstup bol priamou veľkou korekciou plne longového trhu a na supportné úrovne. Na danej cene ma ale smolne nevyplnilo – prišlo presne na touch (dotyk na cene) a odrazilo sa okamžite do vopred stanoveného zisku. Na danej cene sa zobchodovalo presne 10 kontraktov, čo nestačilo na úplny fill. Trošku smola, zamrzí, ale to bežne patrí k tradingu.
Nevyplnený vstup presne na cene